Автор работы: Пользователь скрыл имя, 19 Апреля 2012 в 09:26, курсовая работа
Мета дослідження полягає в розробці методики навчання діалогічного мовлення.
Завдання дослідження:
Розглянути принципи комунікативного підходу;
Розглянути поняття “мовленнєва ситуація”;
Визначити особливості навчання діалогічного мовлення;
Вивчити етапи навчання діалогічного мовлення;
Розробити урок з навчання діалогічного мовлення у 8 класі за темою “Environment Protection”.
Наприклад: Repeat after the recorder.
А: I’m interested in dancing.
В: I’m interested in dancing too.
Другим етапом формування навичок і вмінь діалогічного мовлення учнів є оволодіння ними мікродіалогом. Мета даного етапу - навчити учнів об'єднувати засвоєні діалогічні єдності, підтримувати бесіду, не дати їй зупинитися після першого обміну репліками. На цьому етапі використовуються рецептивно-продуктивні комунікативні вправи нижчого рівня (такі, що допускають використання спеціально створених вербальних опор для висловлювання учнів).
Звичайно на цьому етапі учасниками спілкування є самі учні, які виступають у певних ролях або від свого власного імені. На основі навчальних комунікативних ситуацій, запропонованих учителем (або поданих у підручнику), вони продукують мікродіалоги.
Наприклад: Complete the dialogue, read it in pairs.
- ……………………………..?
-It made a deep impression on me,too.How did you like the singing?
- ……………………………….?
- Yes, he is my favourite opera singer.
На третьому етапі учні мають навчитися вести діалоги різних функціональних типів, обсяг яких відповідає вимогам чинної програми для відповідного класу і типу школи, на основі створеної вчителем (описаної в підручнику) комунікативної ситуації. Вправи, що виконуються на третьому (заключному) етапі, відносяться до рецептивно-продуктивних комунікативних вправ вищого рівня (таких, що не дозволяють використання спеціально створених вербальних опор)[15].
Наприклад:
Завдання першому партнеру: You are an absent-minded customer. Now you are at the Hat Department. Choose the hat.
Завдання другому партнерові: You are a shop assistant .Your customer is very absent-minded. Help him to choose the right thing. Be polite.
2.3. Розробка уроку з навчання діалогічного мовлення у 8 класі за темою “Environment Protection”
Під час вивчення етапів навчання діалогічного мовлення був проведений аналіз підручника з англійської мови для 8 класу, затвердженого та допущеного Міністерством освіти і науки України під редакцією Плахотника В. М. та Мартинової Р. Ю[16]. Було виявлено, що тема “Environment Protection” розглядається в даному посібнику дуже стисло. Учням пропонується прочитати текст і відповісти на запитання. Таким чином, можна зробити висновок, що за таких умов матеріал по даній темі не може бути відпрацьований в повній мірі. Важливо зазначити, що при навчанні діалогічного мовлення у підручнику дотримані наступні етапи: нульовий етап, представлений вправами на імітацію та відповідями на запитання, і частково простежується перший етап, коли за вказаною комунікативною ситуацією і визначеними ролями учні мають створити власний мікродіалог.
Етапи, на яких учні мають оволодіти діалогічними єдностями та навчитися складати і вести діалог самостійно на основі мовленнєвої ситуації і відповідно завдання, які виконуються на кожному з цих етапів пропущенні. Крім того, вправи, які пропонуються на нульовому і першому етапах є одноманітними і виконуються непослідовно. У зв’язку з результатами нашого аналізу було прийнято рішення про необхідність розробити урок з навчання діалогічного мовлення у 8 класі за вибраною темою.
Тема уроку: Захист навколишнього середовища.
Практична мета: розвивати вміння діалогічного мовлення, аудіювання, читання, вміння приймати участь в дискусії, виконувати спільний проект.
Освітня мета: розширювати знання учнів про небезпеку забруднення навколишнього середовища та наслідки від забруднення; оволодіння термінологією;
Виховна мета: переконати учнів у необхідності берегти Землю, бачити дивовижний світ і красу, піклуватися про природу навколо, активно допомагати у вирішенні екологічних проблем.
Розвиваюча мета: розвивати логічне мислення учнів, увагу, пам'ять та володіння уявою, вміння абстрагувати та узагальнювати інформацію, робити висновки.
Обладнання: аудіо запис “What a wonderful world”, картки з завданнями, відео з інформацією про екологічну ситуацію в країні.
Хід уроку
Оголошення теми уроку.
Teacher: Our topic today is Environmental Protection. We will speak about man and natural world, about influence of mankind on it.
Warming-up (5 хв.).
Song “What a wonderful world”
Teacher: There are a lot of songs and poems about the beautiful world around us. When people write poems they rhyme words. Let's play and rhyme some words: white, sky, blue, tree, long.
Now listen to the song and fill in the gaps with the words you hear (see Card 1).
Let's check the rhymes.
Now, let's sing along with L. Armstrong, shall we?
Вправа 1.
Task: Read the given dialogue and in pairs put your variants to the words underlined in it, use the prompts on the board.
P1: Have you heard anything about the nature pollutions?
P2: I’ve heard, many scientists pay much attention to this problem.
P1: They say these pollutions are very dangerous for our life!
P2: That’s why people should know how to save their life.
Prompts: environment problems, I’ve read, think, protect; environment protection, I’ve heard, convince, preserve.
Teacher: Now we start to work with the dialogue Environmental protection problem (див. додаток 3).
Вправа 2 (5 хв.)
Task: Listen to the following dialogue and put it on the paper into correct order
Вправа 3 (3 хв.)
True or False?
Информация о работе Обучение диалогической речи по коммуникативному методу